Zeka Oyunları Kategorimiz Artık Daha Kapsamlı

Bilgisayar oyunları arasında her zevkten oyuncuya hitap edecek oyunlar bulunmakta. Anne babaların çocukları için tercih ettiği ve oynamaları için teşvik ettiği oyunlarsa hiç şüphesiz Zeka Oyunlarıdır. Birbirinden güzel konseptleri konu edinen Zeka Oyunları öğreticiliğinin yanında eğlendirmeyi ve sıkılmadan oyunları tamamlamayı da hedefler.05.12fff

Zeka Oyunları kategorimizi sizler için daha kapsamlı ve verimli hale getirmeye çalışarak gün geçtikçe yenilemekteyiz. Zeka Oyunları seçeneklerinde bazen tüm konsantrasyonunuzu toplayarak resimler içerisine gizlenmiş sayıları bulmanız gerekecek. Bu tür oyunlar oynayanların algıda seçicilik yönünü kuvvetlendirerek dikkatinizi bir noktada toplamayı öğretir. Bazen en sevdiğiniz çizgi film karakterinin resimleri, Bazen bir filmin sahnelerinden resimler bazen de çok sevilen bir oyun kahramanı ile sizler için uyarlanmış resimler arasında gizlenmiş rakkam ya da objeleri bulmanız istenir. Bu sayede hem dikkatinizi bir noktaya vermeyi öğrenir hem de bu güzel resimlerin tadını çıkartırsınız.

Zeka Oyunları denince ilk akla gelenlerden biri de hiç şüphesiz puzzle oyunlarıdır. Bebekoyunu.com.tr  Zeka Oyunları kategorisinde birbirinden güzel yapboz oyunlarını bulabileceksiniz. En sevimli kahramanların resimle05.12grini puzzle olarak bulabileceğiniz gibi dilimli puzzle’ları da bulmanız mümkün olacak.  05.12e

Matematik çoğu insana zor gelse de oyunlarda oldukça eğlenceli ve kolay olabilir. Matematiğin ön planda tutulduğu ve her yaştan insanın kolaylıkla yapabileceği oyunlar da Zeka Oyunları kategorimizde toplanır. Böylelikle aklınızdan işlem yapma yeteneğinizi geliştirmenin yanısıra kendinizi test etme olanağı da bulursunz.

Beceri oyunlarını da Zeka oyunları kategorimizde toplayarak bu tür oyunlara kolaylıkla erişmenizi sağlamayı amaç edindik. Örneğin havadan düşen objeleri yakalamaya çalışacağınız çeşitli oyunların yanı sıra yine hafızanızı zorlayacağınız hafıza kartı oyunları da oldukça eğlendirici olmdora-li-hafiza-kartlari-606aktadır. Çeşitli konseptlerin uygulandığı hafıza kartı oyunlarında az sayıda karttan başlayıp oyunda başarılı oldukça daha fazla kartı tahmin etmeniz istenir. Böylelikle kolayca hafızanızı test edebilir ve bu aşamada çok eğlenebilirsiniz.

pasta-hafiza-kartlari-256

Çocuklar için hiç bir zararı olmayan Zeka Oyunlarını aynı isimde ki kategorimizde toplanmaya ve kategorimizi gün geçtikçe zenginleştirmeye devam edeceğiz. Sitemize eklenen her oyunda olduğu gibi Zeka oyunları kategorimize eklediğimiz oyunları da tek tek gözden geçirerek anlaşılır açıklamalar ile sitemize dahil etmeye devam edeceğiz. Çocuklar açısından zararlı olabilecek hiç bir oyuna sitemizde yer verilmeyeceğinin garantisini veren editörlerimiz özenle seçtikleri oyunları sizlerle buluşturmaya devam edecekler.

Yazar – Editör

Tuğba Özgür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir