Sitemizde ki Yeni Oyunlar

Bebekoyunu.com.tr sitemize yeni eklenen ve en popüler oyunlar haline gelen birbirinden güzel, bazen bebek eğlence oyunları ile yeteneklerinizi bazen de tasarımcı yönünüzü ortaya çıkartacağınız harika oyunlara göz atacağız.

Sizlere anlatmak istediğimiz ilk oyun Zeynep’in Eğlenceli Günü oyunu olacak. Sevimli kahramanımız Zeynep harika bir tatil gününü evde geçirmek yerine 02.03çeşitli aktivitelerle gününü eğlenceli hale getirmek istiyor ve evinden çıkarak ilk olarak aktivite ve oyun evine gidiyor. Eve ilk girdiğinde güzel bir dinlenme odasında oyalanacak şeyler buluyor. Oyun ekranında neleri kullanmanız gerektiği size gösterildiği gibi dilerseniz Zeynep’in ne ile meşgul olması gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Örneğin onu telefonla konusturabilir ya da kitap okutabilir hatta uyumasını sağlayabilirsiniz. Bunları yapmak için sadece kullanmasını istediğiniz şeyin üzerine bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.

02.0302.03f

 

 

 

 

Zeynep ve siz dinlenme odasında sıkıldığınızda oda da bulunan ve okla gösterilen kapıya bir kez tıklayarak mutfak kısmına geçebilir ve daha önce aktivite evinde verilmiş partiden kalan dağınıklığı ve çöpleri temizleyebilirsini02.03z. Temizlemek istediğiniz yere bir kez tıklayarak Zeynep’in temizliği yapmasını ve pastaya bir kez tıklayarak pasta yemesini sağlayabilirsiniz. Mutfaktaki işlerini bitiren Zeynep yine kapı resimi tıklamanız sayesinde aktivite odasına geçerek çok eğlenceli uğraşlarla vakit geçirebilecek. Aktivite odası çok eğlenceli ve Zeynep’in hiç sıkılmadığı bir yer. Aktivite odasında resimler yapabilir, kitap okuyabilir tahtaya yazılar yazabilir Zeynep’e çok iyi vakit geçirtebilirsiniz.02.03dtr Ama orada da sıkıldığınız taktirde oyun ekranında ki sarı ok işaretine bir kez tıklayarak aktivite evinden ayrılmanız mümkün. Aktivite evinden çıkan Zeynep’in yolu bu kez en sevdiği yer olan oyun parkına düşecek. Orada çok eğlenen zeynep kayaktan kayabilecek, salıncakta sallanabilecek, dönencede dönecek ve hatta scooter’a bile binebilecek. Tüm bunları da yapabilmesi için dilediğiniz şeye bir kez tıklamanız halinde Zeynep hemen oraya giderek eğlenmeye başlayacak.

02.03

Bu güzel tatil gününden Zeynep’in Eğlenceli Günü‘ne eşlik ettiğiniz için siz de Zeynep de çok ama çok eğleneceksiniz ve oyun vazgeçilmezleriniz arasında ki yerini alacak.

 

Sitemizde yer verdiğimiz ve çok sevilen oyunlardan biri de Becerikli Bakıcı oyunu oldu.  Oyun bir bebek bakma ile birlikte bir zeka oyunu olarak nitelendirilebilir. Oyunda birbirinden güzel ve el göz koordinasyonu isteyen çocuklar için zeka geliştiici özelliğe sahip bir çokaşama bulunuyor. 02.03Oyuna ilk olarak odasında mışıl mışıl uyuyan bir bebeğin beşiği üzerinde bulunan dönencesinin oda içerisine dağılmış yıldızlarnı tek tek bularak başlayacaksınız. Odanın çeşitli yerlerine dağılmış yıldızları tek tek bulup bir kez tıkladığınızda yıldızlar dönence üzerinde ki yerini alacaklar. Oyun ekranının altındaki pembe bar siz yıldızları buldukça tammalanacak ve tamamen pembe olunca tüm yıldızları bulduğunuzu anlayabileceksiniz ve bir sonraki aşamaya geçebileceksiniz.

Sonraki aşama yatağından kalkan bebeğimizin çarşafını düzeltmek. Buruş buruş olmuş çarşafın kırışmış yerlerine bir kaç kez tıklayarak çarşafın tamamen dümdüz olmasını sağlayabilirsiniz.02.03Çok eğlenceli olan bu aşamada çarşafın kırışıklarını kısım kısım tıklayaram düzleştireceksiniz. Yine oyun ekranının altında ki pembe bar tamamen dolmadan işiniz bitmiş sayılmayacak. Bar tamamen dolduğunda çarşafınızda düzdüz olacak ve bebeğinizi yatırmaya hazır hale gelmiş olacak. Bir sonraki aşamaya böylelikle geçmeye de hak kazanacaksınız.

Sonra ki aşamamız tamamen dikkat gerektiren bir aşama olacak. Bebeğimizin çıngırağını göz hizasında tutarak onun dikkatini çekmeye çalışacaksınız. Oyun ekranında yeşil bir halka devamlı hareket edecek ve sizin göreviniz bebeğinizin çıngırağını bu yeşil halka içerisinde tutabilmek olacak.02.0344Yeşil halka içerisinde kenarlara bile deymemesi gereken çıngırak bebeğin göz hizasında yani yeşil çemberin içerisinde kaldığı sürece bebeğiniz de mutlu olacak ve pembe bar dolmaya başlayacak. Pembe bar tamamen dolduğunda sonraki aşama sizleri bekliyor olacak.

 

Yeni aşamamız bebeğinize mama hazırlamanız gereken oldukça kolay bir aşama olacak. Mama kabında karıştırılmayı bekleyen mamanın kaşığını karıştırmak için döndürmek çok kolay olacak. Mama kasesinin üzerinde bulunan yuvarlak alan içerisinde mouse’la daireler çizmeniz yeterli.02.03 Daire çizme işlemini gerçekleştirirken mouse ile tıklamanıza hiç gerek yok, sadece daire çizer gibi mouse’u bu daire içinde kalarak çevirmeniz yeterli olacak.

Pembe bar dolduğunda mamanız hazır hale gelecek ve kendiliğinden biberonun içine dolmuş olacak. Böylece siz sonraki ve son aşamaya geçmeye hak kazanmış olacaksınız.

Son aşamamız da oldukça eğlenceli ve kolay olacak. Sizin de yardımınızla günü bitiren bebeğimizin uyku vakti geliyor ve beşiğinde mışıl mışıl bir uykuya dalıyor. Fakat karanlıktan korkan bebeğimiz için yapmanız gereken bir şey var.02.03rrr

Bebeğimizin odasında ki minik kaplumbağa gece lambalarını devamlı yanar halde tutmak sizin göreviniz olacak. Gece lambalarına iki kez tıkladığınızda yanmaya başlayacak fakat bir süre sonra sönecekler sizin onları devamlı yanar halde bırakmanız gerekiyor. Pembe bar dolana kadar onları yanar halde tuttuğunuzda göreviniz de bitmiş olacak ve ne kadar Becerikli Bakıcı olduğunuzu ispatlamış olacaksınız.

 

Yazar- Editör

Tuğba Özgür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir